Legenda UFC w boksie?

MMA w Polsce zyskało popularność po rozpoczęciu przygody z tą dyscypliną sportu przez Mariusza Pudzianowskiego, który wcześniej odnosił wiele sukcesów w kulturystyce. Swego czasu został uznany za najsilniejszego człowieka na ziemi. W MMa odbywają się mistrzostwa Polski i gale zawodowe, które są organizowane przez stowarzyszenie Konfrontacja Sztuk Walki.

W historii tej kontrowersyjnej dyscypliny sportu miało miejsce 5 przypadków śmiertelnych z czego 4 miało miejsce w Stanach Zjednoczonych, a jeden w RPA. Tak jak w innych sportach walki pojedynki toczone są w stójce i parterze. Zasady MMA chronią zawodników przed narażeniem utraty życia i dlatego zabrania się gryzienia, wkładania palców w takie części ciała jak usta, nos lub oczy, dozwolone są rzuty, dźwignie, uderzania pięściami, kopnięć i duszenia.

Jeżeli chodzi o wielkich mistrzów w tej dyscyplinie sportu to jednym z największych jest Jan Błachowicz, który w swojej karierze odniósł 28 zwycięstw, a przegrał 8 pojedynków. Od 2014 roku walczy w barwach UFC, a od 26 września jest mistrzem w wadze półciężkiej tej organizacji. 6 marca obronił tytuł pokonując Israela Adesanyę przez decyzję sędziów. Dla Nigeryjczyka była to pierwsza porażka.

Wielki come back!

Po szesnastu latach były mistrz świata UFC w wadze średniej Anderson Silva ponownie wejdzie na ring bokserski, aby stoczyć bój z byłym mistrzem świata Julio Cesarem Chavezem. Walka została zakontraktowana na 10 rund. Pojedynek będzie miał miejsce 19 czerwca na stadionie w Jalisco w Meksyku.

Transmisja z tego wydarzenia zostanie przeprowadzona tylko w systemie PPV. Brazylijczyk zaprzestał walk w UFC w listopadzie 2020 roku po przegranym pojedynku z Uriahem Hallem.

Przez ostatni okres swojej kariery w UFC Anderson odnosił same porażki, przegrywając aż 8 walk, wygrał zaledwie tylko jedną. W latach 2006-2013 Silva był jedynym mistrzem wagi średniej.

Warto nadmienić, że uważano go za najlepszego zawodnika bez podziału na kategorie wagowe. Jak dotychczas Brazylijczyk w boksie zawodowym stoczył dwa pojedynki, a ostatni z nich odbył się w 2005 roku.

Julio Cesar Chavez, to mistrz świata we federacji WBC w wadze średniej. Jest synem wielkiego mistrza Julio Cesara Chavez Seniora, który przez wielu ekspertów uważany był za jednego z najlepszych bokserów w historii tej dyscypliny sportu. Możemy mieć powód do dumy, ponieważ w 2015 roku Chavez przegrał walkę z naszym rodakiem Andrzejem Fonfarą. Meksykański bokser, w swojej karierze wygrał 52 walki, odniósł 5 porażek, a zremisował tylko raz.

Możesz również polubić

Dodaj komentarz